ziemi
ASTROLOGIA PORADY

TWÓJ PRZEWODNIK PO ZNAKACH ZIEMI

Zamknij oczy i pomyśl o Ziemi. Co widzisz? Ogromne pola lawendy i wrzosu? Głęboko zalesione lasy szmaragdu i wiszącego mchu? Ziemia jest naszym pięknym domem, a nasze połączenie z Matką Naturą jest niezbędne – podobnie jak nasze połączenie z żywiołem Ziemi.

Każdy znak zodiaku pod Słońcem jest połączony z żywiołem, czy to Ziemią, Ogniem, Wodą czy Powietrzem. I każdy element odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu równowagi otaczającego nas świata. Ziemia jest elementem, który nas uziemia i sprowadza z powrotem do naszego centrum, naszego rdzenia.

Znaki Ziemi to Byk, Panna i Koziorożec – pracowite, praktyczne, zmysłowe znaki zodiaku. Bez tych znaków, aby zrównoważyć i ugruntować naszą astrologiczną sferę, zostalibyśmy w chaosie: ogień płonący dziko, woda zalewająca ulice i podmuchy wiatru tak silne, że mogły nas pokonać. Jest to niezbędna Ziemia, która zapewnia równowagę i uziemienie, których potrzebujemy w naszym świecie.

Załóżmy nasze buty turystyczne i udajmy się prosto do zalesionych, majestatycznych gór ziemskich znaków i zobaczmy, co odkryjemy ukryte w głębinach!

ziemi

Co reprezentują znaki ziemi?

Każdy znak Ziemi ma swoją unikalną osobowość, ale łączy je kilka cech. Wyobraź sobie, że siedzisz na zabrudzonej ziemi pod tobą lub wizualizuj swoje nagie palce u stóp głęboko w ciepłych piaskach. Znaki ziemi są zakorzenione w ziemi i reprezentują to połączenie z Matką Naturą, które prowadzi nas do pielęgnowania otaczającego nas świata.

Pomyśl o wyrażeniu „zejść na ziemię”. Jaka osoba przychodzi Ci do głowy? Prawdopodobnie jest to osoba odpowiedzialna, rozsądna i prawdziwa. Znaki Ziemi nie marnują czasu na próbę bycia czymś, czym nie są, lub przekonywanie innych, że są godni. Znaki ziemi wiedzą, kim są. Reprezentują poczucie rzeczywistości, a ich osobowości są autentyczne. Poczucie odpowiedzialności płynie głęboko w żyłach znaku Ziemi. Są zorientowani na cele i pasjonują się swoją pracą, co może również prowadzić do tendencji do pracoholików. Wiedzą, czego chcą, jak to zdobyć i nie pozwolą, aby cokolwiek ich powstrzymało. Dyscyplina i cierpliwość przychodzą naturalnie do tych ludzi.

Czasami może to być trudne do zrozumienia lub współpracy z innymi znakami. Znak powietrza może cenić intelektualną rozmowę nad namacalnymi rezultatami. Znak wodny może widzieć znak Ziemi jako nieczuły lub odłączony. A znak ognia może postrzegać niekończącą się odpowiedzialność za cele jako brak pasji. Ale zdobycie większej wiedzy o tym, jak znaki ziemskie widzą świat, może dać poczucie zrozumienia i współczucia tym z nas, którzy nie są tak skoncentrowani ani nakierowani na materialny sukces.

Niezależnie od potencjalnych nieporozumień, każdy, kto zna znak Ziemi, może zaświadczyć o ich wytrzymałości. Są siłą, z którą trzeba się liczyć i nie będą się powstrzymywać przed osiągnięciem swoich celów. Ziemia działa jak fundament, siła prowadząca, która popycha nas do transformacji. Jednak znaki Ziemi należą do najłatwiejszych członków zodiaku.

Mając na uwadze te ziemskie cechy, zbadajmy osobno organiczne, instynktowne cechy Byka, Panny i Koziorożca.

Byk: Zmysłowy

Byk jest rządzony przez Wenus, planetę piękna i miłości. Wenus wprowadza w Byki zmysłowość, która poprawia ich połączenie z Matką Ziemią. Znak ten eksploruje świat poprzez zmysł, rozkoszując się smakami, zabytkami, zapachami, fakturami i pięknymi wizjami świata. Ich duch jest miły i lubią się bawić, czy to przy piciu wina z przyjaciółmi, czy podczas koncertu. Jeśli nie są ostrożni, Byk może przesadzić i pozwolić sobie na zbyt wiele, przez co ważne jest, aby rozwijali samokontrolę. Wenus to także planeta, która uwielbia otaczać się pięknem, a zauważysz to połączenie za każdym razem, gdy wejdziesz do pięknie urządzonego domu Byka.

Jako stały znak, Byk jest skoncentrowany i zorientowany na cel. Znaki stałe są siłą stabilizującą, która buduje fundament w astrologii. Są one związane z determinacją, wytrwałością, popędem i głębią. Byk jest znakiem, który pójdzie za tym, czego chcą i nie boją się ciężkiej pracy. Jako władca drugiego domu, Byk troszczy się o dobra materialne i finanse, które Wenus przychodzą z powodzeniem.

Byki są niezawodne i rozsądne. Ten znak jest niezwykle lojalny wobec ludzi, których kochają. Gdy Byk poczuje się bezpiecznie i wygodnie wokół Ciebie, gdy zdobędziesz ich zaufanie, pójdą za Ciebie na krańce Ziemi. W romansie są przywiązani i zmysłowi. Wolą głęboką intymność ze swoim partnerem niż wygodę lub pasję.

Byk jest upartym znakiem, a to może prowadzić do uporu i konfliktu. Gdy Byk podjął decyzję, zmiana może być prawie niemożliwa. Mają silną wolę i nie będą się łatwo wycofywać, gdy zdecydują, co sądzą w danej sprawie. Jednak mają silne poczucie integralności i ogólnie możesz liczyć na Byka, który podejmie właściwe decyzje.

Połączenie z Matką Naturą jest niezbędne dla Byka, który może lubić spędzać czas na świeżym powietrzu, gdy tylko jest to możliwe – nawet jeśli oznacza to delektowanie się mrożoną herbatą na werandzie.

Panna: Perfekcjonista

Panną rządzi Merkury, planeta komunikacji i inteligencji. Panny są jednymi z najbardziej krytycznych myślicieli z grupy astrologicznej i nic nie pozostaje niezauważone, gdy zaangażowane są ich duchy obserwacyjne. W rzeczywistości znak ten może być perfekcjonistą; ich przywiązanie do szczegółów może prowadzić do obsesyjnych tendencji i nadmiernej analizy.

Jako znak Zmienny , Panny są przystosowalne. Chociaż wolą, aby wszystko poszło gładko, Panna może znaleźć szybkie rozwiązanie prawie każdego problemu, ucząc się na nim i znajdując sposób na jego rozwiązanie. Ta Zmienna energia wpływa również na współczucie Panny dla innych. Chcą dbać o świat i podnosić swoją społeczność, inspirując otaczających ich ludzi do transformacji i ewolucji.

Jest to jeden z najbardziej pracowitych znaków zodiaku. Panny rzadko odpoczywają i przez całe życie mogą stać się pracoholikami. Trudno im usiąść i zrelaksować się, ponieważ dokuczliwy, perfekcyjny głos w ich głowach zawsze myśli o rzeczach, które można osiągnąć. Ich inteligencja i chęć do niestrudzonej pracy zabiorą ich daleko w karierę.

Panny mogą wydawać się pozbawione emocji, ale prawda jest taka, że ​​dzielenie się emocjami z innymi może być trudne. Nie lubią prosić o pomoc i wyglądać na podatnych na otaczające ich osoby – mimo że zawsze chętnie pomagają swoim bliskim. Panny są wiarygodne i często trzymają się swoich zobowiązań. Jeśli masz Pannę w swoim życiu, wiesz, że możesz na nią liczyć.

Panny mogą być zbyt krytyczne wobec innych, ale ważne jest, aby pamiętać, że są jeszcze bardziej wymagające dla siebie. Jest to wynik tego perfekcjonisty, który zawsze prowadzi ich do osiągania więcej i osiągania lepszych wyników.

Oczekują tego samego zaangażowania w osobistą poprawę od tych, na których im zależy. Jako znak dominujący szóstego domu, mają tendencję do dbania o zdrowie fizyczne i utrzymanie zrównoważonego stylu życia. Następnym razem, gdy zobaczysz kogoś, kto ćwiczy jogę w parku, gdy odbiera telefon służbowy, zauważyłeś Pannę na wolności.

Koziorożec: Przywódca

Koziorożcami rządzi Saturn, surowa planeta, która uczy nas lekcji życia. W wyniku tego umieszczenia Koziorożce mogą często wydawać się poważniejsze niż inne znaki zodiaku. Saturn zachęca Koziorożca do ciężkiej pracy i dążenia do sukcesu we wszystkim. A co najważniejsze, Saturn nadaje temu znakowi silny umysł i poczucie dojrzałości. Koziorożce zajmują się gromadzeniem jak największej liczby osiągnięć w życiu, zarówno w życiu zawodowym, jak i rodzinnym.

Jako znak Kardynała Ziemi, Koziorożce są urodzonymi przywódcami i wiedzą, jak dowodzić każdym tłumem swoją obecnością. Znaki kardynalne są często uważane za najbardziej udane, a Koziorożec nie jest wyjątkiem. Koncentracja tego znaku na sukcesie może jednak prowadzić do tendencji materialistycznych, a Koziorożcowi może być trudność nadać priorytet opiece nad sobą i życiu osobistemu nad karierą.

Koziorożce są zazwyczaj emocjonalnie zastrzeżone. Może im być trudno dzielić się swoimi uczuciami i emocjami z innymi. Ich bliskim wydaje się, że zbudowali ochronną powłokę wokół swojego ducha, ukrywając swoje słabości przed światem.

W rzeczywistości jest to dość poważny znak i mogą czuć się nie na miejscu, gdy są otoczeni lekką zabawą lub spontanicznością. Ale ważne jest, aby Koziorożec uczył się siadać i od czasu do czasu się odprężyć – a zwłaszcza, że ​​uczy się dzielić z tymi, którzy na to zasługują.

Pomimo swojej poważnej natury, Koziorożce mają złote serce i naprawdę troszczą się o swoich bliskich. Tworzą doskonałych graczy zespołowych i dobrze współpracują z innymi, nawet tymi, z którymi się nie zgadzają. Może się to wydłużyć, ale pomogą wszystkim potrzebującym. Koziorożce zrobią wszystko, aby podążać za swoją moralnością i wartościami, w tym służąc swojej społeczności.

Jeśli masz Koziorożca w swojej drużynie, masz szczęście.

Uziemić

Poświęcenie czasu na lepsze zrozumienie znaków na Ziemi ułatwi Ci pokonanie luki lub zobaczenie, skąd one pochodzą – szczególnie jeśli nie jesteś tak uziemiony jak oni. I nawet jeśli sam nie jesteś znakiem Ziemi, istnieje duża szansa, że ​​gdzieś na twojej urodzeniowej karcie występują ziemskie cechy.

Znaki ziemskie zapewniają lojalność, współczucie i uziemienie w sferze astrologicznej i mamy szczęście, że je mamy. Spędź więc trochę czasu w pobliżu swojego ulubionego znaku Ziemi, świętując Matkę Naturę i piękny świat wokół nas!

Dodaj komentarz