nów
DOM

Nów – rozpoczęcie nowiu, szczególny czas w marcu

Rozpoczęcie nowiu, szczególny czas w marcu

Nów to najlepszy czas na rozpoczęcie wszelkich spraw związanych z urodą i zdrowiem. W marcu czas nowiu zaczyna się 23 a kończy się 25, w tych dniach wykorzystajmy co daje nam natura i jej okres płodności. Czas odnowy biologicznej ludzi i roślin.

nów

Rozpoczęcie nowi to szczególny czas na pozbycie się nałogów. W tym szczególnym czasie drogie Panie możecie liczyć na pozytywne skutki zabiegów upiększających, ujędrniających i spłycających zmarszczki. Nów jest dobrym momentem na zabiegi spłycające zmarszczki czy regenerujące włosy. Wiele z was pomyśli że nie jest to możliwe w obecnym czasie bo kosmetyczki i salony urody są niedostępne. Ale czy nasze babki i prababki  korzystały z tych zabiegów w salonach? Otóż nie! W obecnej chwili możemy sobie zrobić taki salon SPA natury w naszym domowym zaciszu. Dodatkowo nów w marcu pokrywa się do równonocy wiosennej, więc mamy dodatkowy powód do tego by zadbać o swój wygląd.

Nów nie jest tylko czasem sprzyjającym ludziom. W tym szczególnym czasie nasze rośliny też mogą zakosztować SPA. Podczas nowiu pamiętajmy o naturze i o pielęgnacji naszych roślin. To odpowiednia chwila na przycięcie chorych gałązek, pędów lub całych roślin. Po zakończeniu nowiu nasze rośliny zaczną rosnąć zdrowsze i piękniejsze. Nie marnujmy czasu i zacznijmy dbać o nas samych i nasze rośliny.

Wracając do naszego domowego SPA, w tym szczególnym czasie możemy a nawet powinniśmy korzystać z dobrodziejstw natury. Każdy z nas w domu ma jajka i pewnie jakieś zioła do naparów. W sprawie naparów, oraz rodzajów ziół zachęcam do kontaktu z moją koleżanką Celestą. Ona na pewno podpowie co stosować na włosy i cerę by poprawić ich kondycje i wygląd. Ja z racji tego że jestem związany z roślinami chętnie pomogę i odpowiem na wasze pytania dotyczące ich samych. W marcu zaczyna się też okres siewny pewnych ziół i roślin. W naszych domostwach możemy pozwolić sobie na hodowanie takich roślin jak mięta, rozmaryn czy poziomki i truskawki. Właśnie marzec to moment odpowiedni by posadzić je w naszych przydomowych donicach. Rośliny zasadzone w marcu w tym szczególnym czasie nowiu szybko pokażą swoje zielone oblicze.

Dodaj komentarz