czakry
PORADY

CZAKRY BARANA: RÓWNOWAŻENIE POŻARU

Czakry Barana

Jesteśmy po raz kolejny w sezonie Barana, rozpoczynając nowy rok astrologiczny i nowy początek.

Baran ma ognistą, napędzaną, magnetyczną naturę, która przyciąga ludzi, intrygując ich namiętną osobowością. Jednak, jak w przypadku każdego znaku, istnieją cechy pozytywne i negatywne; a negatywne cechy są bardziej prawdopodobne, że wynurzą się na powierzchnię, gdy wibracje ciała są niezrównoważone. Właśnie dlatego stworzyliśmy ten przewodnik, aby pomóc każdemu Baranowi uczyć się, jak zrównoważyć wibracje w ciele, uwolnić się od negatywności i zaprezentować swoje najlepsze otoczenie.

Każdy z nas ma siedem głównych czakr w ciele, które działają jak wirujące koła energii, wysyłając prąd wibracji przez nasz byt. Równoważenie czakr jest ważne dla każdego znaku pod Słońcem, a kiedy nasze czakry są zrównoważone, lepiej jesteśmy w stanie iść z falami życia.

Dla Barana źle ustawione czakry mogą powodować niecierpliwość, lekkomyślne zachowanie i wybuchy gniewu, ponieważ ogień w środku nie jest już oswojony i może wypaść spod kontroli. Korzystając z mocy astrologii, możemy zbadać najlepsze metody dla Barana w celu utrzymania zdrowych czakr, które pozwolą przeniknąć pozytywnie i pewność siebie do każdej komórki.

Przed zbadaniem tych metod warto (i zabawnie) przyjrzeć się cechom osobowości, które czynią Barana tak wyjątkowym i intrygującym.

czakry

Cechy Osobowości Barana

Baran jest znakiem Kardynała Ognia , a sezon Barana rozpoczyna rok astrologiczny. Pomyśl o poczuciu odmłodzenia i motywacji, które odczuwasz, gdy zbliża się Nowy Rok i nadszedł czas na nowe początki; nadzieja i popęd są reprezentowane w entuzjastycznym duchu Barana.

Pozytywne cechy obejmują:

 • Ambitny
 • Stanowczy
 • Energiczny
 • Pewny siebie
 • Pozytywny
 • Twórczy
 • Zabawny
 • Prawdziwy
 • Aktywny
 • Zabawny
 • Ekstrawertyczny
 • Przyjazny
 • Odważny

Negatywne cechy obejmują:

 • Egoistyczny
 • Lekkomyślny
 • Impulsywny
 • Szybki do gniewu
 • Niecierpliwy
 • Samolubny
 • Apodyktyczny

Każdy znak w zodiaku ma cechy zarówno pozytywne, jak i negatywne; jednakże negatywne cechy częściej pojawiają się, gdy czakry są zablokowane. Kiedy przyjrzymy się czakrom i ich astrologicznym skojarzeniom, łatwiej jest znaleźć przydatne rozwiązania dla przywrócenia równowagi w każdym znaku.

Praca czakry Barana

Baran jest rządzony przez planetę Mars, asertywną, agresywną planetę, która inspiruje akcję i popęd. Chociaż ważne jest, aby każdy znak równoważył wszystkie siedem głównych czakr, czakrą najgłębiej związaną z energią Barana jest czakra splotu słonecznego . Ta czakra jest związana z Marsem , a kiedy czakry Barana wydają się działać, splot słoneczny najprawdopodobniej jest przyczyną powodującą zakłócenia.

Splot słoneczny jest również w sanskrycie znany jako Manipura , co oznacza „połyskliwy klejnot”. Ta czakra znajduje się za pępkiem, pośrodku żołądka. Fraza związana ze Splotem Słonecznym brzmi „ja”, idealnie współgrając z napędzanym duchem Barana.

Kiedy splot słoneczny działa prawidłowo, Baran będzie czuć się pewny siebie i zmotywowany. Gotowy do podjęcia świata, aby spełnić swoje pragnienia. Poczujesz się, jakbyś podążał właściwą ścieżką, był w stanie podążać za instynktem i podejmować niezbędne ryzyko, aby osiągnąć swoje cele i marzenia.

Jednakże, gdy ta czakra jest zablokowana lub nadmiernie aktywna, możesz poczuć się rozdrażniony, niecierpliwy, lekkomyślny lub szybko wpadający w gniew. Dla Barana utrzymanie splotu słonecznego i utrzymanie go w zdrowiu ma kluczowe znaczenie dla pozytywności i wysokich wibracji wewnątrz ducha.

Jak Zrównoważyć Czakrę Splotu Słonecznego

Splot słoneczny jest trzecią z siedmiu głównych czakr, a zrównoważenie tej czakry zachęci najlepsze, najbardziej inspirujące aspekty osobowości Barana. Podczas gdy poniższe informacje koncentrują się na utrzymaniu zdrowia splotu słonecznego, ważne jest również, aby spędzać czas na harmonizacji wszystkich czakr w ciele.

Kryształy leczące czakrę

Uzdrowienie kryształów jest zalecane w przypadku niezliczonych wyzwań, przed którymi stoimy w życiu. To szczególnie korzystna praktyka w oczyszczaniu i uzdrawianiu czakr.

Niebieski cyjanit jest pierwszym zalecanym kryształem, ponieważ naturalnie równoważy wszystkie czakry. Ten kamień uzdrawia emocjonalnie i pozwoli na przepływ pozytywnej, uzdrawiającej energii przez każdą czakrę ciała.

Cytryn jest powiązany ze Splotem Słonecznym, a także wszystkimi trzema Znakami Ognia. Czyni go to jednym z najsilniejszych kamieni, z którymi możesz pracować. Ten kryształ zwiększa pewność siebie i szczęście, umożliwiając przyciągnięcie szczęśliwych okoliczności i szans. Cytryn łączy się z częścią Ciebie, która reguluje samoocenę i pozwala rozpoznać twoje talenty i zdolności.

Agat ognisty, perydot i oko tygrysa to kamienie związane ze Splotem Słonecznym. Praca z tymi kamieniami przyniesie harmonię i równowagę w tej czakrze.

Praca z Kolorami

Każda czakra jest powiązana z pewnym kolorem – splot słoneczny wibruje ciepłymi, przyjaznymi odcieniami słońca. Otoczenie się kolorem żółtym wysyła uzdrawiającą energię do splotu słonecznego. Niezależnie od tego, czy włączysz złote odcienie do garderoby, czy zdecydujesz się namalować obraz kanarkowo-żółtego nieba, zwiększenie tego odcienia w polu widzenia będzie korzystne podczas równoważenia tej czakry.

Świeże owoce i warzywa

Jedzenie żółtych potraw to kolejny sposób na spożycie większej ilości słonecznych barw związanych ze splotem słonecznym. Żółta papryka, mango, banany, ananas, letni squash, cytryny, szafran i kurkuma są zalecane, gdy łączą się z tą czakrą.

Ćwiczenia Czakry

Joga jest działaniem, które równoważy ciało i umysł, wysyłając uzdrawiającą, optymistyczną energię w całym ciele. Modlitwa, ukłon i poza to trzy szczególnie uzdrawiające pozy splotu słonecznego. Powitanie Słońca pomaga oczyścić i odblokować wszystkie siedem głównych czakr.

Medytacja to kolejny świetny sposób na złagodzenie splotu słonecznego. Zamknij oczy, odetchnij i wyobraź sobie złote światło spływające do obszaru tuż za pępkiem. Przy każdym wydechu wyobraź sobie, że z twojego ciała wypływa negatywność i nieszkodliwie rozprasza się w powietrzu wokół ciebie.

Pozytywne afirmacje są szczególnie przydatne do zrównoważenia tej czakry, ponieważ splot słoneczny jest tak związany z naszym poczuciem własnej wartości i pewności siebie. Spróbuj robić codzienne afirmacje, przypominając sobie, że jesteś utalentowany, kochający i wyjątkowy.

Obudzenie wibracji barana

Kiedy wasza czakra mocy, splot krzyżowy, jest otwarta i płynie, macie w sobie więcej mocy, aby płynąć z waszą prawdziwą naturą. Zwiększenie pewności siebie i połączenia ze wszechświatem dzięki tym ćwiczeniom splotu słonecznego pomoże Ci objąć i poczuć wdzięczność za twoją piękną przyrodę.

Zachowaj zdrowie i harmonię w czakrze splotu słonecznego, aby wzmocnić wibracje Barana, które przyciągną relacje i możliwości, których zawsze chciałeś.

One Thought to “CZAKRY BARANA: RÓWNOWAŻENIE POŻARU”

 1. […] czakry są zawsze do pewnego stopnia otwarte, w przeciwnym razie nie […]

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: