Anioły
MAGIA

Anioły istoty magiczne

Anioły są istotami nadprzyrodzonymi, która pośredniczy między Bogiem a śmiertelnikami.

Aniołowie usługują nad wszystkimi istotami żywymi i światem naturalnym, a także nad wszystkimi rzeczami w kosmosie. Odgrywają ważną rolę w Magii.Termin anioł pochodzi od greckiego angelos, co oznacza „posłaniec”. Podobnie perski termin angaros oznacza „kurier”. W języku hebrajskim termin ten oznacza malakh, co oznacza także posłańca. Imię to odnosi się do jednego z podstawowych obowiązków anioła, do przemieszczania się między królestwami, przynoszenia ludzkich modlitw do nieba i powrotu z Bożymi odpowiedziami. Aniołowie mierzą także wolę Boga, czy to w celu pomocy, czy też ukarania ludzi. Anioły są specyficzne dla judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, wywodzą się jednak z koncepcji pomocy i duchów opiekuńczych, które istnieją w mitologiach na całym świecie.

Anioły

Aniołowie wyewoluowali z mitologii Żydów pod wpływem mitologii Babilończyków, Persów, Sumerów, Egipcjan i innych, z którymi Żydzi mieli kontakt. Żydowski anioł przeszedł w mitologię chrześcijańską i islamską.

Biblia przedstawia aniołów jako przedstawicieli Boga. Istnieją w sferze niebieskiej i są niezliczone. Są bezcieleśni, ale potrafią przyjąć formę i przejść jako śmiertelnicy. Pojawiają się również jako istoty ognia, błyskawicy i świetlistego światła, czasem ze skrzydłami, a czasem nie. Różne klasy aniołów są wymienione w Biblii. Do szóstego wieku zostały one zorganizowane w hierarchie.

Ojcowie chrześcijaństwa w kościele wnikliwie rozważali obowiązki, naturę, liczbę, zdolności i funkcje aniołów. To zainteresowanie teologiczne osiągnęło szczyt w średniowieczu i zaczęło spadać w okresie renesansu.

Aniołowie są wybitni w żydowskiej magii i kierują każdym aspektem stworzenia. Anioły przedstawione w magii opartej na kabale, która stanowi znaczną część zachodniej magicznej tradycji. Aniołowie, wraz z Demonami, biorą udział w rytuałach zawartych w magicznych książkach i grimoires. Anioły przywoływane przez święte imiona, symbole, pieczęcie i tak dalej, a ich imiona są zapisane na magicznych narzędziach, magicznych kręgach, amuletach i talizmanach.

One Thought to “Anioły istoty magiczne”

  1. […] „anioł” pochodzi od greckiego angelos, co oznacza „posłaniec”. Podobnie perski termin angaros […]

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: